Ile kosztuje fotowoltaika?

Ile kosztuje fotowoltaika?

Zakup paneli fotowoltaicznych to często decyzja, do której musimy się przygotować, między innymi pod względem kosztów. Wycena, w zależności od firmy, może bardzo się różnić, a wynika to z różnych rodzajów paneli fotowoltaicznych, inwerterów, a także z miejsca ich zamontowania.

Cena paneli fotowoltaicznych…

…ma bardzo dużą rozpiętość w ofercie rynkowej. Różnica w cenie między jednym a drugim panelem może dochodzić do ponad 1000 zł. Oczywiście często za ceną idzie również jakość, dlatego ważne jest, aby dobierając rodzaj paneli, jakie chcemy zamontować na dachu naszego domu lub na gruncie obok nieruchomości, pamiętać o ich żywotności, mocy, odporności na uszkodzenia i dostosowaniu do naszych potrzeb.

Koszty zależne od miejsca

Aby efektywnie dobrać panele fotowoltaiczne należy najpierw znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Jeżeli mamy do czynienia z płaskim dachem lub z montażem paneli na wolnej przestrzeni działkowej cena ogólna zwiększy się ze względu na bardziej skomplikowaną konstrukcję i koszt podpór. Najniższego kosztu instalacji paneli fotowoltaicznych możemy spodziewać się, kiedy będą one montowane na dachu o odpowiednim nachyleniu.

Instalacja fotowoltaiki

Nie tylko miejsce instalacji, ale również jakość jej wykonania wpływa na koszt (i efekt) docelowy. Doświadczenie i umiejętności monterów to ważny wyznacznik jakości firmy, od którego w efekcie zależy, czy nasza instalacja będzie działała z maksymalnym efektem stosunku kosztów do korzyści. Bezpieczeństwo, estetyka i profesjonalizm wykonania są warte inwestycji, dlatego warto zaufać pod tym względem profesjonalistom.

Falowniki do fotowoltaiki

Inaczej inwertery to urządzenia elektryczne, które dokonują konwersji prądu stałego na prąd zmienny. Falowniki są niezbędne do zestawu fotowoltaicznego, a ich koszty (liczone zwykle w tysiącach złotych) zależą głównie od ich mocy i jakości produkcji. Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom to właśnie falownik, a nie panel fotowoltaiczny jest sercem całej instalacji. Sprawia to, że warto zainwestować w inwerter lepszej jakości.

Koszty fotowoltaiki a cena inwestycji

Przy szacowaniu kosztów fotowoltaiki należy brać pod uwagę również wszystkie dofinansowania, jakie obecnie oferowane są przyszłym prosumentom zielonej energii. Przy ustalaniu oferty określenie dokładnych kosztów jest bardzo istotnym elementem. Dlatego przykładamy wagę do każdego detalu tworząc dokładne projekty instalacji jednocześnie dobierając komponenty instalacji w taki sposób, aby służyły inwestorom jak najdłużej.


Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.