Dlaczego zielonogórska firma DreamPen podjęła decyzję o instalacji u siebie systemu fotowoltaicznego? Zapraszamy do krótkiego podsumowania realizacji przez właściciela firmy, Dariusza Liberę.

Dariusz Libera, DreamPen:

W dzisiejszych czasach ceny prądu nie należą do najtańszych. Wszyscy wieszczą, że będą one jeszcze wyższe. W związku z tym taka inwestycja wydaje się opłacalna. Takim faktem posiadania energii ze źródeł odnawialnych można się też pochwalić w katalogach i ofertach dla klientów. Zwłaszcza w dużych firmach nie pozostaje to bez znaczenia. Firma RM Solar została wybrana na podstawie złożonych ofert. Numerem jeden była atrakcyjna cena. Po drugie lokalny dostawca zawsze gwarantuje lepszy kontakt i ewentualny serwis czy rozwiązywanie potencjalnych problemów. Dlatego właśnie zaufaliśmy tej firmie. Wiadomo, że rynek fotowoltaiki rozwija się. To nie jest rynek, który działa od kilkunastu lat i te firmy mają jakieś doświadczenie i można tutaj na tej podstawie je oceniać. Więc po pierwsze oferta cenowa, po drugie lojalność lokalna dla lokalnych dostawców i współpraca z ludźmi z naszego regionu.

To jedna z naszych największych realizacji. Zastosowaliśmy tutaj instalację o mocy 2 x 50 kWp,  falownik SOFAR 50000 TL oraz panele Astronergy 315 mono. Ze względu na budowę dachu, zastosowaliśmy tutaj konstrukcję balastową – nasi projektanci zaprojektowali tak balast plan, żeby dociążenia były odpowiednio dobrane. Jeden dach pokrywamy w 2/3, drugi prawie cały. Na czym polega konstrukcja balastowa? W rynnach deflektorów wiatrowych są montowane kamienie brukowe lub płyty betonowe. Nie naruszają one pokrycia dachowego. Serie modułów fotowoltaicznych są ze sobą połączone, dzięki czemu zapewniają opór przed naporem wiatru również przy niewielkim obciążeniu balastem. 

Klient poczuje różnicę już od pierwszego uruchomienia instalacji. Całą realizacją od A do Z, zajęła się nasza firma – przygotowanie niezbędnej dokumentacji, specyfikacji, wszystkich zezwoleń, a także sporządzenie planów i projektów.

Więcej naszych realizacji znajdziesz na https://rmsolar.pl/realizacje/

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *