Fotowoltaika dla firm – Zielona Góra możliwości

Żeby skutecznie rozwijać swoje przedsiębiorstwo, musisz inwestować jednocześnie z głową spinając budżet. Podpowiadamy kiedy sprawdzi się fotowoltaika dla firm – Zielona Góra to idealne miejsce, by postawić na zieloną energię.

Lubuskie to jedno z najbardziej zalesionych terenów w Polsce. Fotowoltaika wpisuje się w charakter tego miejsca nie tylko wizerunkowo. Mieszkańcy województwa, według badań socjologów, uchodzą za tolerancyjnych i otwartych na nowatorskie rozwiązania. Niewątpliwie istotne jest również proekologiczne podejście do życia. To właśnie za sprawą takiego nastawienia, zielona energia zdobywa lubuski rynek – zarówno w prywatnych gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach. Jeśli poważnie myślisz o inwestycji w przyjazne naturze i kieszeni rozwiązania, postaw na fotowoltaikę.

Zielone jest dobre

Chcesz, by wszystko w Twojej firmie działało jak w szwajcarskim zegarku? Zdajesz sobie sprawę, że nie możesz pozwolić sobie na przestoje w dopływie energii czy wygórowane rachunki za prąd? Jedynym sensownym rozwiązaniem jest fotowoltaika dla firm. Zielona Góra jest zielona nie tylko z nazwy! Tutejsi przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po nowe rozwiązania. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna umożliwia wyraźny spadek kosztów energii elektrycznej. Oszczędności to bynajmniej nie jedyna jej zaleta. Posiadając swoją prywatną minielektrownię przy siedzibie firmy jesteś całkowicie niezależny. Nie musisz ratować się awaryjnym zasilaniem w przypadku przerw w dostawie prądu z sieci i obawiać się, że stracisz wrażliwe dane. Fotowoltaika działa bez przerwy. Dzięki temu możesz skupić się na rozwoju swojej działalności zamiast martwić się o podstawy.

Plusy dla biznesu

Fotowoltaika pomaga również we wzmocnieniu ekologicznego wizerunku marki. Bywa decydującym czynnikiem w pozyskiwaniu partnerów biznesowych. Działania proekologiczne zawsze są oceniane pozytywnie. Jeśli nowatorskie rozwiązania, które sprzyjają planecie wpisują się w filozofię Twojej marki, bądź konsekwentny i postaw na fotowoltaikę dla firm. Zielona Góra i inne polskie miasta zmieniają swój krajobraz, a panele solarne są coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem. Szczególnie dla tych, którzy chcą iść z duchem czasu i mają świadomość, jak istotne są alternatywne źródła pozyskiwania energii.

Niewątpliwie na rękę przedsiębiorcom poszła nowelizacja ustawy o OZE, która rozszerzyła definicję prosumenta. Pakietem prosumenckim są objęci przedsiębiorcy, dla których wytwarzanie energii nie jest przedmiotem działalności gospodarczej. Dzięki temu firmy mają możliwość korzystania z upustów, które wcześniej przysługiwały tylko właścicielom gospodarstw domowych.

Oszczędzaj i zarabiaj

Jeżeli stoisz na czele większego przedsiębiorstwa, z pewnością nie będziesz miał problemu z montażem nawet sporych rozmiarów elektrowni słonecznej. Powierzchnia dachu hali będzie idealnym miejscem na usytuowanie paneli. Co więcej, w przypadku fotowoltaiki dla firm, czas zwrotu inwestycji jest krótszy niż w gospodarstwie domowym i może wynosić tylko pięć lat! Na przyspieszenie zwrotu inwestycji niebagatelny wpływ ma również możliwość odpisania części kosztów od podatku – dotyczy to podatku VAT, amortyzacji oraz leasingu. Właściciele firm mogą używać prądu z paneli fotowoltaicznych na dwa sposoby: na własne potrzeby i sprzedawać nadwyżki do sieci energetycznej. Przedsiębiorcy najczęściej łączą obie opcje – oszczędzają i zarabiają jednocześnie. Energia może być nie tylko źródłem niezależności, ale również dochodu!