Najczęściej
zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z dziedziny fotowoltaiki
 i termomodernizacji

 • Produkcja energii jest możliwa dzięki efektowi fotowoltaicznemu – w półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna. Energia słoneczna zamieniana jest w ogniwach fotowoltaicznych na prąd stały. Co później? Dzięki inwerterowi solarnemu, prąd stały zamieniany jest na prąd zmienny i trafia do naszych gniazdek.  

 • Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej to dodatkowy wydatek w naszym budżecie domowym. Jest kilka opcji finansowania, które wspierane są przez banki i instytucje państwowe. Pomocy przy sfinansowaniu zakupu i montażu paneli solarnych można szukać między innymi w bankach: Santander, Credit Agricole, Alior Bank, PKO BP, BOŚ Bank czy BGŻ BNP Paribas.

  Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci uzyskać odpowiednie finansowanie.

 • Adresatami ulgi są właściciele domów jednorodzinnych, którzy ponoszą wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Odliczenie można przeprowadzić rozliczając się według skali podatkowej (na PIT-37, PIT-36), liniowo (PIT-36L) a także ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28).

  Na co można ponosić wydatki? Na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. 

  Ile można odliczyć? Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach.

 • Projekt rządowy zakłada dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych, a jego celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych.

  ▪️Wysokość dofinansowania w formie bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaiczne (PV), nie więcej niż 3000 zł;
  ▪️Dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kW;
  ▪️Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej;
  ▪️Wnioski o dofinansowanie składane będą z formie papierowej. Można je przesłać np. pocztą, kurierem lub złożyć osobiście w NFOŚiGW;
  ▪️Wnioski mogą być składane po zakupie i montażu instalacji PV, podpisaniu umowy dwustronnej z dystrybutorem energii i zainstalowaniu licznika dwukierunkowego (co jest równoznaczne z zakończeniem inwestycji);

  Bardzo ważna informacja: Budżet programu wynosi 1 miliard złotych – oznacza to, że liczy się kolejność składanych wniosków! Dofinansowanie otrzyma 200 tys osób.

 • Jako właściciel mikroelektrowni przesyłasz nadwyżkę swojego prądu do sieci publicznej, odbierając ją w ciągu roku. Takie rozliczanie różnicy pomiędzy prądem zużytym a wprowadzonym do sieci określane jest bilansowaniem energii. W prostych słowach oznacza to, że nadwyżkę prądu, którą instalacja wytworzyła w czerwcu, możesz spokojnie odebrać w marcu kolejnego rok. To rozwiązanie od sierpnia 2019 roku dotyczy także przedsiębiorców.  

 • Oczywiście, że tak! Konstrukcja dachu nie ma znaczenia. Panele mogą być zamontowane zarówno na dachu skośnym, jak i płaski. 

  Najważniejszym czynnikiem przy montażu paneli solarnych jest kąt ich ustawienia. Przy płaskich dachach konieczne jest wykonanie dodatkowej konstrukcji, która będzie wspierać panele i ustawi je pod właściwym kątem.

 • Możesz potraktować montaż paneli jako inwestycję w przyszłość. Przeciętna instalacja w domu jednorodzinnym zwraca się maksymalnie po dziesięciu latach. Jednak przy rosnących cenach energii, ten czas może być nawet krótszy. Biorąc pod uwagę czas działania paneli, który określa się co najmniej na 25 lat, inwestycja może zwrócić się prawie trzykrotnie!  

 • Tak, oczywiście! Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, chociaż instalacja fotowoltaiczna będzie najbardziej wydajna w słoneczne dni. Dobrze też wiedzieć, że panele produkują energię cały rok, nawet w zimie!  

 • Instalacja fotowoltaiczna jest narzędziem do pozyskiwania prądu niemal za darmo. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy obniżyć koszty do 0 złotych uwzględniając dotychczasowe użycie prądu. Jeśli planujesz zmiany w swoim domu, uwzględnimy je w Twoim projekcie.

Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami!


Potrzebujesz porady? Masz więcej pytań, niż odpowiedzi? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci uzyskać wszystkie interesujące Cię informacje. Wyślij wiadomość!

Dlaczego warto zaufać RM Solar?

Andrzej C.

„Bardzo fachowa i sympatyczna wizyta przedstawiciela, który odpowiada na wszystkie pytania. Bardzo konkurencyjna oferta. Jedyna do tej pory firma, która zaproponowała zrobienie wizualizacji. Warte polecenia.”

Rafał P.

„Szybkość, sprawność, profesjonalność. Zdecydowanie polecam!”

Andrzej D.

„Instalacja szybko założona, wszystko działa bez problemów. Polecam.”

Andrzej C.

„Firmę RM Solar oceniam dobrze. Z umowy wywiązała się fachowo i sprawnie. Wykazała się determinacją w pokonaniu nieprzewidzianych trudności ze strony pokrytego dachówką karpiówką dachu.”

Ośrodek w Kalsku

„Jako inwestor stwierdzam, że prace zostały wykonane terminowo. Doświadczona kadra, organizacja pracy oraz potencjał techniczny były gwarantem wysokiego poziomu wykonanych prac”

DREAM PEN

"Firma RM Solar jest wiarygodna i dysponuje doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Posiada
kadrę oraz potencjał techniczny niezbędny do realizacji powierzonych zadań”

JAROSŁAW OKIŃCZYC PPHU DROP SHOT

Całość powierzonych prac została wykonana w sposób profesjonalny (...). Z przyjemnością możemy polecić Firmę RM Solar jako rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę robót w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych.  

Mikolaj S

Dziękuje za pomoc i współpracę.
Rzetelnie, profesjonalnie i co ważne uczciwie.
Polecam!

Krzysztof S.

Jestem bardzo zadowolony z firmy RM Solar. Firma wykonała projekt instalacji fotowoltaicznej, wizualizację, dostawę i montaż podzespołów, uruchomienie instalacji fotowoltaicznej, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania oraz załatwia formalności z dostawcą prądu. (...)

Jacek M.

Profesjonalna firma z rzetelnym podejściem do klienta. Przedstawiciel
oraz ekipa montująca na najwyższym poziomie. Tak trzymać.
POLECAM

janina jan k.

Moje doświadczenie współpracy z firmą RM Solar, jest wyłącznie bardzo pozytywne. Wysoko oceniam rzetelność przedstawiciela, jak również umiejętności fachowe i wiedzę merytoryczną ekipy montażowej. (...)

Dawid P.

Polecam firmę RM Solar przy wyborze solarów słonecznych, mega profesjonalne podejscie do sprawy, zaangazowanie oraz kompetencja na najwyzszym poziomie. Sprawdzilem i moge smialo zarekomendowac ich uslugi.

Krystyna J.

RM Solar to niezawodna firma, z dużym doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Jestem zadowolona z wykonania współpracy i dobrej ceny. Polecam jako rzetelnego wykonawcę.

Wiesław P.

Pierwsza firma która przy ofertowaniu wykonała wizualizację instalacji i nie podała się przy moim dachu - dach kopertowy w krzyż. Ekipa montażystów - pełny profesjonalizm. Polecam całym sercem firmę RM Solar jako wykonawcę instalacji fotowoltanicznej

Michał L.

Jestem zadowolony,doradztwo, fachowość ,montaż
sprawnie ,dobra cena.

Mikołaj S

Ekspresowa wycena i pomocny przedstawiciel. Firma zaproponowała darmowy audyt, dobrali odpowiedni sprzęt. Wszystko działa jak należy. Polecam.


Ireneusz K

               

Praktycznie wszystko. Wykonanie, solidność, miła obsługa. 

Zdzisław J

               

Jestem całkowicie zadowolony. Polecam i pozdrawiam. 

Dawid P

Polecam firmę RM SOLAR przy wyborze solarów słonecznych, mega profesjonalne podejście do sprawy, zaangażowanie, oraz kompetencja na najwyższym poziomie. Sprawdziłem i mogę śmiało zarekomendować ich usługi. 

Wiesław P

Kontakt z klientem, przygotowanie oferty, ekipa montażystów - pełny profesjonalizm. Firma godna polecenia. 

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.