Zestaw fotowoltaiczny Zielona Góra

Zestaw fotowoltaiczny Zielona Góra

Fotowoltaika to nie tylko panele słoneczne, jak twierdzi wiele osób. Na całą instalację składa się wiele elementów, których zamontowanie wymaga przemyślenia i dokładności. Jednak sam montaż musi być poprzedzony odpowiednim wywiadem, projektem i odpowiednim doborem elementów. Skomplikowane? Nawet jeśli może sprawiać takie wrażenie, to z pewnością w praktyce okaże się prostsze, niż Ci się wydaje.


Dobór mocy w zestawie fotowoltaicznym

Podobnie jak przy każdej poważnej inwestycji – dobrze jest sobie wszystko zaplanować. Dlatego zawsze przy podjęciu kroków związanych z montażem fotowoltaiki wszystkie działania powinny być poprzedzone wywiadem. Na podstawie informacji, jakie dzięki niemu uzyskamy można dobrać odpowiednia moc paneli, która będzie zbilansowana z zapotrzebowaniem danego gospodarstwa. Dopiero, kiedy zdobyte informacje zostaną ujęte w projekcie, a ten zostanie zaakceptowany można przystąpić do montażu… No właśnie – co dokładnie trzeba zamontować jeśli mowa o instalacji fotowoltaicznej?


Z czego składa się instalacja?

Podstawowym elementem zestawu fotowoltaicznego są panele fotowoltaiczne. To one służą za baterie, które przetwarzają promieniowanie słoneczne na prąd stały. Składają się z połączonych szeregowo ogniw. Ilość paneli zależy oczywiście od mocy, jakiej potrzebujemy, aby swobodnie korzystać z prądu.
Kolejnym elementem, który jest kluczowy w procesie przetwarzania prądu stałego w prąd w naszych gniazdkach jest inwerter, inaczej falownik. Inwerter zmienia prąd stały w przemienny, dzięki czemu możemy korzystać z energii słonecznej. Jego odpowiedni dobór ma ogromny wpływ na pracę całej instalacji dla naszego domu.
Aby zwiększyć wydajność modułów stosuje się optymalizatory. Pozwalają one na optymalizację pracy modułów w taki sposób, aby miały one najwyższą możliwą moc wyjściową w panujących aktualnie warunkach nasłonecznienia.
Dzięki optymalizatorom uchronimy się przed spadkiem wydajności w produkcji prądu przez poszczególne moduły fotowoltaiczne. Pozwalają one na prace poszczególnych paneli nawet w przypadku częściowego zacienienia.


Instalacja fotowoltaiczna to nie zabawka

Produkcja prądu musi być odpowiednio zabezpieczona. Bezpieczeństwo gwarantują zabezpieczenia AC/DC. Ze względu na swoją funkcję jest to niezbędny element zestawu fotowoltaicznego. Jednak przy ich doborze nigdy nie należy sugerować się ceną – nasze bezpieczeństwo jest przecież warte każdych pieniędzy. Zabezpieczenia wykrywają i regulują nagłe wzrosty napięcia i prądu, a także chronią przed przepięciami i ich skutkami oraz przed wzrostami temperatury. Przy wyborze zestawu fotowoltaicznego należy zwrócić szczególną uwagę na ich gwarancję.

System montażowy i okablowanie – umożliwiają zamontowanie modułów i podpięcie wszystkich elementów. Dzięki nim wszystko może znaleźć się na swoim miejscu i działać poprawnie. Kompletny zestaw fotowoltaiczny musi posiadać te elementy. Napięcie w instalacji bywa bardzo wysokie, a cała konstrukcja często narażona jest na bardzo wysokie i niskie temperatury, dlatego należy upewnić się, że wszystkie z tych elementów są dobrej jakości.

Dobór wszystkich elementów, które składają się na instalację jest ważny – od niego zależy czas i jakość późniejszego użytkowania. Wybierając elementy oraz wykonawcę trzeba pamiętać o tym, że jakość i gwarancja produktów są kluczowe. Podczas użytkowania zestawu fotowoltaicznegomusimy mieć pewność, że jest ona bezpieczna, trwała i maksymalnie wydajna.


Twoje Centrum Dystrybucji

Nasza firma oferuje również możliwość zakupienia kompletnych zestawów fotowoltaicznych, które  każdy może zamontować samodzielnie. W Twoim Centrum Dystrybucji Fotowoltaiki RM Solar, możesz kupić zestaw fotowoltaiczny dobrany do Twoich potrzeb i sam zdecydować, czy zamontować mają go nasi montażyści, czy chcesz zrobić to samodzielnie. Twoje Centrum Dystrybucji zapewnia Ci wygodę i wybór, dzięki któremu sam podejmujesz wszystkie decyzje obejmujące zakres Twojej inwestycji. Instalacja fotowoltaiki jeszcze nigdy nie była tak prosta. Możesz się o tym przekonać korzystając z usług Twojego Centrum Dystrybucji w Zielonej Górze przy ulicy Zimnej 3. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.