Tani prąd – jak go uzyskać

Tani prąd – jak go uzyskać

               

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałoby życie bez rachunków? Panele fotowoltaiczne są równie kuszącą propozycją, co lokale bezczynszowe. Inwestycja w nie jest niezwykle opłacalna, a przy odpowiednim doborze mocy instalacji może sprawić, że w ogóle nie będziemy musieli korzystać z energii pochodzącej z konwencjonalnych źródeł.

Mimo że odnawialne źródła energii takie jak słońce, woda czy wiatr są dostępne za darmo, jeszcze do końca XX wieku wykorzystywanie ich było kosztowne. Dopiero rozwój dziedziny nauki i techniki, jaką jest fotowoltaika sprawił, że dziś na korzystanie z nich nie patrzymy jak na kosztowny zbytek. Wraz z rozwojem technologii, ceny spadają, a od początku XXI wieku wiele państw wprowadza subwencje na energetykę odnawialną. Branża stale rozwija się, wyrastają kolejne konkurencyjne firmy, co powoduje kolejne spadki cen.

Zysk nie tylko w kieszeni

Zwolennicy odnawialnych źródeł energii zwracają uwagę nie tylko na aspekt ekonomiczny. Tani prąd to nie jedyny plus inwestycji. Korzystanie z fotowoltaiki przekłada się na korzyści dla środowiska, a tym samym pośrednio dla naszego zdrowia. Trudno nie zwrócić uwagi na ograniczenie emisji zanieczyszczeń w porównaniu z pozyskiwaniem energii z paliw kopalnych.

Rzecz jasna inwestując w fotowoltaikę, musimy liczyć się z jednorazowym wydatkiem i wziąć go pod uwagę podczas planowania domowego budżetu. Z pewnością warto zainteresować się opcjami finansowania fotowoltaiki przez banki i instytucje państwowe. Tani prąd jest naprawdę możliwy. Przed podjęciem kluczowej decyzji warto skontaktować się z naszymi specjalistami. Służymy radą i z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojego domu.

Tani prąd dla 200 tys. osób

Czy słyszałeś już o programie Mój Prąd? To projekt rządowy, który zakłada dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych. Budżet programu wynosi 1 miliard złotych, co oznacza, że dofinansowanie otrzyma 200 tys. osób. Wysokość dofinansowania w bezzwrotnej formie wynosi do 50 proc. kosztów instalacji fotowoltaicznej, co w praktyce oznacza dotację do 5 tys. zł. Z pewnością warto również zainteresować się ulgą termomodernizacyjną, która dotyczy właścicieli domów jednorodzinnych. W grę wchodzą wydatki na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją. Na przestrzeni lat kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 tys. zł. Jeśli szukasz oszczędności, warto skorzystać. Tani prąd i finansowe ulgi to rozwiązania, które wzmocnią Twój domowy budżet.

Inwestycja, która się zwraca

Montaż paneli fotowoltaicznych zdecydowanie powinniśmy traktować jako inwestycję. Instalacja zwraca się maksymalnie po 10 latach. Biorąc pod uwagę stale rosnące koszty energii, zwrot inwestycji może nastąpić jeszcze szybciej. Tani prąd to nie mit, a realny plan na przyszłość i racjonalne rozwiązanie dla Twojego gospodarstwa domowego. Panele działają przez około 25 lat, więc w tym czasie pieniądze mogą zwrócić się nawet trzykrotnie. Zanim zdecydujesz się na zakup i montaż fotowoltaiki, uważnie pochyl się nad swoimi dotychczasowymi rachunkami za prąd i zrób kalkulację. Weź pod uwagę tendencję do podwyżek, a przekonasz się, że nowe rozwiązanie okaże się łaskawe dla domowego budżetu i Twojej kieszeni. Tani prąd jest w zasięgu Twoich możliwości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie obniżyć koszty do 0 zł. Ponadto przy odpowiednim doborze mocy instalacji, można pozwolić sobie na całkowitą rezygnację z korzystania z energii pochodzącej z konwencjonalnych źródeł.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.