Po co inwestować w fotowoltaikę w firmie? Realizacja w DreamPen

Po co inwestować w fotowoltaikę w firmie? Realizacja w DreamPen

Dlaczego zielonogórska firma DreamPen podjęła decyzję o instalacji u siebie systemu fotowoltaicznego? Zapraszamy do krótkiego podsumowania realizacji przez właściciela firmy, Dariusza Liberę. 

Panele fotowoltaiczne w Dream PenRealizacja fotowoltaiki w Dream Pen

Panele fotowoltaiczne na dachu Dream PenZamontowane panele fotowoltaiczne na dachu firmy

Dariusz Libera, DreamPen:

W dzisiejszych czasach ceny prądu nie należą do najtańszych. Wszyscy wieszczą, że będą one jeszcze wyższe. W związku z tym taka inwestycja wydaje się opłacalna. Takim faktem posiadania energii ze źródeł odnawialnych można się też pochwalić w katalogach i ofertach dla klientów. Zwłaszcza w dużych firmach nie pozostaje to bez znaczenia. Firma RM Solar została wybrana na podstawie złożonych ofert. Numerem jeden była atrakcyjna cena. Po drugie lokalny dostawca zawsze gwarantuje lepszy kontakt i ewentualny serwis czy rozwiązywanie potencjalnych problemów. Dlatego właśnie zaufaliśmy tej firmie. Wiadomo, że rynek fotowoltaiki rozwija się. To nie jest rynek, który działa od kilkunastu lat i te firmy mają jakieś doświadczenie i można tutaj na tej podstawie je oceniać. Więc po pierwsze oferta cenowa, po drugie lojalność lokalna dla lokalnych dostawców i współpraca z ludźmi z naszego regionu.

montaż paneli fotowoltaicznych na płaskim dachuFotowoltaika na dachuZbliżenie na panele fotowoltaiczne na dachuUjęcie z góry paneli fotowoltaicznych na dachu firmy Dream Pen

To jedna z naszych największych realizacji. Zastosowaliśmy tutaj instalację o mocy 2 x 50 kWp,  falownik SOFAR 50000 TL oraz panele Astronergy 315 mono. Ze względu na budowę dachu, zastosowaliśmy tutaj konstrukcję balastową – nasi projektanci zaprojektowali tak balast plan, żeby dociążenia były odpowiednio dobrane. Jeden dach pokrywamy w 2/3, drugi prawie cały. Na czym polega konstrukcja balastowa? W rynnach deflektorów wiatrowych są montowane kamienie brukowe lub płyty betonowe. Nie naruszają one pokrycia dachowego. Serie modułów fotowoltaicznych są ze sobą połączone, dzięki czemu zapewniają opór przed naporem wiatru również przy niewielkim obciążeniu balastem.  

Mocowanie fotowoltaiki na płaskim dachuPrace montażowe fotowoltaikiSystem mocowań fotowoltaiki

Klient poczuje różnicę już od pierwszego uruchomienia instalacji. Całą realizacją od A do Z, zajęła się nasza firma – przygotowanie niezbędnej dokumentacji, specyfikacji, wszystkich zezwoleń, a także sporządzenie planów i projektów.

Zobacz więcej naszych instalacji fotowoltaicznych.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.