Projektowanie fotowoltaiki

Projektowanie fotowoltaiki

Czasem może wydawać się, że nie ma nic prostszego niż montaż paneli fotowoltaicznych. Wystarczy kupić odpowiednią ilość modułów i zamontować je na dachu, a prąd ze słońca popłynie do naszych gniazdek strumieniami. Wbrew pozorom nie jest to takie proste i oczywiste. Żeby prąd płynął strumieniami, cała instalacja fotowoltaiczna musi być dobrze zaprojektowana. Zbudowalibyście dom bez projektu i zamieszkali w nim bez żadnych obaw o bezpieczeństwo lub funkcjonalność? My sobie tego nie wyobrażamy i podobnie jest z fotowoltaiką.

Po pierwsze wywiad

Jak już na pewno wiecie, umieszczenie instalacji w odpowiednim miejscu pomoże w 100% wykorzystaniu jej potencjału do produkcji energii. Dlatego każdy dobry projekt fotowoltaiki musi zawrzeć w takie informacje jak dokładne miejsce, w którym zainstalowane będą panele fotowoltaiczne, plan zagospodarowania terenu i jego aktualne zagospodarowanie. Pozwoli to ustalić, jak panele mają być zainstalowane, aby pozyskiwać jak najwięcej słońca. Ważnym elementem jest także pokrycie dachu, które zdefiniuje jaki system mocowań zostanie użyty do zainstalowania paneli. W wywiadzie nie może zabraknąć również informacji o dotychczasowych rachunkach za prąd i zużyciu energii. Jeżeli inwestor planuje zakup dodatkowych sprzętów elektrycznych, które mają wysoki pobór mocy, powinien nas o tym także poinformować.

Po drugie pomiary

Po przeprowadzeniu wywiadu przystępujemy do kolejnego punktu, czyli do pomiarów. Najważniejszymi parametrami są wielkość dachu oraz kąt jego nachylenia. Te informacje pozwolą nam dokładnie wyliczyć czy instalacja fotowoltaiczna na budynku spełni zapotrzebowanie na energię inwestora

Wizualizacja projektu fotowoltaiki i wycena

Kolejnym krokiem jest stworzenie wizualizacji całego projektu, który w najmniejszych detalach odda wizję projektu końcowego. Na tym etapie sporządzamy również wycenę całego projektu. W jej skład wchodzi usługa zakupu potrzebnych części (paneli, kabli falownika itd.), a także koszt usługi montażu.

Kompleksowa obsługa fotowoltaiki

Projektowanie fotowoltaiki w RM Solar jest standardową procedurą. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji. Cały czas jesteśmy dostępni i odpowiadamy na Państwa pytania dotyczące postępu prac. Co więcej, oferujemy także usługi serwisowe i nie zostawiamy naszych klientów samym sobie po zakończeniu inwestycji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że prace przy takich inwestycjach to duża odpowiedzialność. Czasem drobny błąd w projektowaniu instalacji może sprawić, że nie będzie ona działała tak, jak tego oczekujemy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania zawsze były precyzyjne i dbamy o każdy detal od początku inwestycji, aż do jej zakończenia.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.