Prąd z paneli fotowoltaicznych

Prąd z paneli fotowoltaicznych

Jeszcze dziesięć lat temu, produkcja prądu poprzez panele fotowoltaiczne wydawała się swojego rodzaju ekstrawagancją. Na zakup i stworzenie swojej małej elektrowni przy domu mogła pozwolić sobie niewielka część osób. Koszty związane z taką inwestycją były bardzo wysokie, a technologia nie była dobrze rozwinięta i popularna. Wiele osób nie decydowało się na montaż ze względu na małą ilość danych co do opłacalności inwestycji oraz z obawy o to jak długo panele będą pracowały.

Panele fotowoltaiczne 20 lat później

Z perspektywy czasu możemy zauważyć, że ci którzy zdecydowali się na produkcję prądu z paneli fotowoltaicznych podjęli słuszną decyzję. Jakość starych paneli choć niższa od produkowanych obecnie pozwoliła im na przetrwanie ponad 20, a nawet 30 lat bez znaczącej utraty uzysku mocy. Inwestycja w tamtych czasach, choć mniej opłacalna niż teraz, przyniosła właścicielom paneli fotowoltaicznych wymierne korzyści w postaci dużo mniejszych rachunków za prąd.

Panele fotowoltaiczne „pod strzechy”

Między innymi dzięki rozwojowi technologii, a co za tym idzie, rosnącej konkurencji wśród producentów paneli fotowoltaicznych, ceny zaczęły się znacząco obniżać. Dodatkowo polityka rządów, starających się o zmniejszenie emisji CO2, skutkująca dopłatami do instalacji fotowoltaicznych sprawiła, że zakup fotowoltaiki stał się czymś bardziej przystępnym dla osób posiadających domek jednorodzinny. Inwestycja w fotowoltaikę w zasadzie nie jest obarczona jakimkolwiek ryzykiem. Szybko się zwraca, a po okresie spłaty zaczyna przynosić korzyści (oszczędności) w postaci mniejszych lub nawet zerowych rachunków za prąd. Prąd z paneli fotowoltaicznych to same korzyści!

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.