Panele fotowoltaiczne – Lubuskie

Panele fotowoltaiczne – Lubuskie

Województwo lubuskie to zielona i najbardziej zalesiona część Polski, ale czy ekologiczna? Takie i inne pytania padały na zeszłorocznym lubuskim Kongresie Gospodarczym. W świadomości Lubuszan coraz więcej zmienia się na korzyść ekologii – w tym również korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Liczby mówią same za siebie

Od czasu Kongresu Gospodarczego wiele się zmieniło w udziale odnawialnych źródeł energii w ogólnej statystyce jej zużycia. Potwierdzają to również dane statystyczne GUS. Z roku na rok przybywa właścicieli własnych mikroelektrowni. Udział OZE w końcowym zużyciu energii w ciepłownictwie i chłodnictwie przez ostatnie 10 lat wzrósł o 5%, co de facto daje przyrost udziału OZE o 1/3 w porównaniu do roku 2009.

Jednak mimo że zwiększa się świadomość Polaków o wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, jako sposobu na ochronę środowiska, to w praktyce wciąż zbyt mało gospodarstw decyduje się na korzystanie z OZE. Jednak my nie tracimy nadziei na lepsze, bardziej ekologiczne jutro ponieważ wiemy, że decyzja o zainstalowaniu fotowoltaiki to duża zmiana. Dlatego tym wpisem chcemy przedstawić korzyści, które dadzą trochę światła w kontekście tematu OZE.

Korzyści z fotowoltaiki

Pozytywne aspekty fotowoltaiki są odczuwalne dla naszego środowiska, ale i dla naszego portfela. Pierwsza z tych korzyści jest istotna ponieważ panele fotowoltaiczne, podobnie jak większość energii ze źródeł odnawialnych, cechuje się zerową emisją CO2 i pyłu PM2,5 oraz PM10, które są bardzo szkodliwe dla środowiska.

Nasze finanse również zyskują, mimo że instalacja fotowoltaiczna nie należy do drobnych inwestycji. Kluczowe w tym aspekcie są rachunki za prąd, które – po przerzuceniu się na korzystanie z energii słonecznej – znacząco obniżają koszty w naszym domu. Sama inwestycja w swojej pierwszej fazie również nie jest tak ogromnym wydatkiem, jeśli postaramy się o dofinansowania, o czym pisaliśmy już na naszym blogu - „Dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną”.

W ich uzyskaniu oczywiście pomogą również nasi specjaliści, którzy są gotowi przeprowadzić Cię przez całą drogę, na końcu której otrzymasz dofinansowanie na fotowoltaikę.

Fotowoltaika w Lubuskiem ma sens

Przede wszystkim dlatego, że warunki atmosferyczne jakie u nas panują są korzystne dla instalacji paneli fotowoltaicznych. Nasłonecznienie w naszym województwie przyjmuje wartości 1000-1100 kWh/m2 na rok. Stanowi to wartość niemalże dorównującą granicy najwyższego nasłonecznienia w naszym kraju. Dzięki temu odpowiednio zainstalowana fotowoltaika może zaspokoić 100% naszego zapotrzebowania na prąd.

Podobnie jak w całej Polsce – również w województwie lubuskim najwięcej paneli fotowoltaicznych możemy zobaczyć na dachach domów czy gruntach należących do ich terenu. Jednak w ostatnim czasie także coraz więcej lubuskich rolników i przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z OZE. Każdej z tych inicjatyw sprzyjają programy rządowe i dofinansowania, które pozwalają na znaczne obcięcie kosztów instalacji fotowoltaiki.

Przyszłość fotowoltaiki w Lubuskiem

Patrząc na obecny rozwój branży fotowoltaicznej i coraz wyższą świadomość Polaków prognozy dotyczące OZE wyglądają dość obiecująco. Jeżeli ta kwestia będzie rozwijać się w naszym kraju równie prężnie, co to tej pory, to za kilkanaście lat nawet 1/3 gospodarstw domowych może czerpać swoją energię z odnawialnych źródeł. Abyś już teraz mógł zacząć swoją inwestycję w energię przyszłości wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Poznaj naszą ofertę i już dziś zacznij dbać o lepsze jutro.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.