Panele fotowoltaiczne – krok po kroku

Panele fotowoltaiczne – krok po kroku

Od czego zacząć jeśli chcemy mieć własną sieć paneli fotowoltaicznych? Krótki poradnik realizacji krok po kroku!

Jesteś już zdecydowany na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może nie jesteś przekonany, czy realizacja pójdzie zgodnie z Twoim wyobrażeniem? Dobrze, że tu trafiłeś! Ten krótki tekst z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Pokażemy Ci krok po kroku jak wygląda proces realizacji, czego spodziewać się na jego poszczególnych etapach i co zrobić, żeby inwestycja w fotowoltaikę była jeszcze bardziej opłacalna.

Krok 1. Konsultacje z doradcą

Pierwszym krokiem niech będzie Twój kontakt z nami. Nawiązanie rozmowy z naszymi pracownikami na pewno pozwoli Ci uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Na tym etapie nie musisz obawiać się, że będziesz zobowiązany do podjęcia dalszych działań, ale na pewno już od tego momentu będziesz mógł z większym spokojem i bazą informacji podejmować dalsze decyzje. Możesz się z nami kontaktować dowolnie - przez stronę internetową, telefonicznie, mailowo lub przy spotkaniu z naszymi doradcami.

Krok 2. Wizja lokalna

To ważny element całego procesu. Pozwoli on na dalsze działania i wycenę całego projektu. Pokażesz nam teren, na którym ma zostać zamontowana instalacja, a nasi profesjonalni pracownicy dobiorą najlepszą instalację dla Twojego domu, firmy, czy spółdzielni. Nasi klienci są traktowani indywidualnie, dlatego poznanie Twoich oczekiwań i warunków technicznych obiektu lub terenu jest kluczowe przy dalszych pracach.

Krok 3. Podpisanie umowy

Po zebraniu danych i stworzeniu koncepcji przychodzi moment, w którym możemy podać sobie dłonie ze wspólną wizją projektu. Podpisanie umowy jest zobowiązaniem obu stron i (co najważniejsze) gwarancją dla Ciebie przy dalszych działaniach z naszej strony. Umowa jest również podstawą do faktury końcowej, która jest niezbędnym elementem dokumentacji do dofinansowania.

Krok 4. Projekt instalacji

Kiedy większość formalności mamy już za sobą możemy przejść do działania. Niezależnie od tego, jaki rodzaj instalacji zostanie wybrany i gdzie będzie zamontowany - nasz projekt będzie opierał się o w pełni zindywidualizowane rozwiązania oparte o Twoje potrzeby. Plan, który Ci przedstawimy będzie zakładał docelowe zobrazowanie Twojej inwestycji i będzie podstawą do instalacji paneli.

Krok 5. Wniosek o dofinansowanie

Jako, że pomysł korzystania z odnawialnych źródeł energii jest decyzją, która pomaga środowisku i wszystkim, którzy z niego korzystają, różne instytucje zaczęły oferować wsparcie przy realizacji takich przedsięwzięć. Banki, instytucje i programy państwowe proponują dofinansowania (często nawet do 90% kosztów inwestycji) na rzecz ochrony środowiska. W tym celu powstały różnego rodzaju programy gminne, projekty Unijne, kredyt na warunkach preferencyjnych w programie "Czyste powietrze", program dofinansowania "Mój Prąd" i wiele innych. Oczywiście nasi eksperci zadbają o to, abyś nie musiał szukać najlepszego źródła wsparcia finansowego dla siebie. Poprowadzimy Cię przez wszystkie oferty pomocowe i wspólnie uskutecznimy ich realizację.

Krok 6. Montaż i podłączenie

To moment, który zdecydowanie jest kwintesencją satysfakcji z podjętej inwestycji (najlepszy, zaraz po późniejszym odbieraniu rachunków za prąd ;) ). Dbamy o to, aby instalacja przebiegła sprawnie, bezpiecznie i w 100% zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Fachowcy, którzy zajmą się instalacją paneli fotowoltaicznych mają niepodważalne doświadczenie i umiejętności, które w rezultacie z pewnością przewyższą Twoje oczekiwania. Po zakończeniu montażu i podłączenia możesz już tylko cieszyć się niższymi opłatami utrzymania domu i spokojem, opartym na posiadaniu Twojej własnej minielektrowni.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania lub chcesz zacząć realizację - skontaktuj się z nami. Zadbamy o to, aby w temacie fotowoltaiki nie było dla Ciebie żadnych tajemnic i abyś ze spokojem mógł realizować inwestycję w lepsze jutro.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.