Kredyt na fotowoltaikę – Zielona Góra

Kredyt na fotowoltaikę – Zielona Góra

Obecna moda na eko jest już widoczna w prawie każdym miejscu. Oszczędzanie wody, zmniejszenie wykorzystywania tworzyw sztucznych, ale również korzystanie z odnawialnych źródeł energii są priorytetem przy zmianie stylu życia na sprzyjający środowisku. Co zrobić, aby pomóc sobie włączyć się do ekologii właśnie dzięki OZE? Tym wpisem chcemy przedstawić możliwości dostępne na rynku, które mogą pomóc przy inwestycji w fotowoltaikę.

Finansowanie fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna pozwala zaoszczędzić na prądzie przez wszystkie lata jej użytkowania – redukcja rachunków za prąd do nawet 0zł jest gwarancją zwrotu inwestycji. Jednak przy zakupie instalacji musimy liczyć się z kosztami, które mogą przekroczyć możliwości naszego budżetu. W sytuacji, kiedy nie mamy możliwości pokryć wszystkich kosztów instalacji fotowoltaicznej od razu, istnieje możliwość skorzystania z zewnętrznego finansowania, czyli między innymi:

- zakupy ratalne
- kredyt na fotowoltaikę
- skorzystanie z dotacji na fotowoltaikę
- kredyt gotówkowy lub hipoteczny

Kredyty i pożyczki

Banki chętnie wspierają przedsięwzięcia związane z instalacją fotowoltaiczną i oferują wiele różnych produktów kredytowych. Więc jeżeli chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale taka decyzja mogłaby zbyt gwałtownie nadwyrężyć Twój budżet – kredyt na fotowoltaikę to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Jednak zanim zaczniesz dobierać ofertę banków, najpierw zacznij myśleć o fotowoltaice jak o inwestycji, a nie jak o wydatku. Poza ekologicznymi aspektami fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna, ponieważ jest korzystnym zamiennikiem dla ciągle   rosnących cen energii z elektrowni.

Wybór kredytu

Decyzja o podpisaniu kredytu powinna być w pełni świadoma i przemyślana. Banki oferują wiele rozwiązań – najczęściej można spotkać się z kredytem gotówkowym lub hipotecznym. Pierwszym z nich możemy dysponować w dowolny sposób, zaś kredyt hipoteczny najczęściej przeznaczany jest na cele mieszkaniowe – w których oczywiście mieści się pojęcie instalacji fotowoltaicznej.
To jednak nie jedyne opcje, jakie możemy znaleźć w ofertach banków. Coraz częściej można spotkać się z tak zwanymi ekokredytami na fotowoltaikę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, budżet jaki założy za nas bank, będziemy mogli przeznaczyć na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, ale nierzadko również na zakup i montaż magazynów energii czy przydomowych stacji ładowania, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, pojazdów z napędem elektrycznym i wiele innych.

Fotowoltaika – opłaca się

Dlaczego? Bo jej koszty zwracają się nawet w ciągu 4 lat od instalacji. Poza kredytami na fotowoltaikę rynek i projekty rządowe pomagają w realizacji pokrycia kosztów inwestycji. A pracownicy RM Solar pomagają w dobraniu najlepszych rozwiązań spośród wspomnianych dofinansowań i kredytów na fotowoltaikę. Jeśli chcesz obniżyć koszty prowadzenia swojej działalności, gospodarstwa domowego czy rolnego – skontaktuj się z nami! Przedstawimy Ci aktualne oferty banków i projektów dot. dofinansowania, pomożemy Ci z dokumentacją i zainstalujemy fotowoltaikę. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.