Jak zarobić na fotowoltaice?

Jak zarobić na fotowoltaice?

Dużo mówi się o oszczędnościach, które przynosi fotowoltaika. Jak jest naprawdę – czy na fotowoltaice da się zarobić? Mamy dla Was listę korzyści finansowych, które niosą za sobą panele słoneczne.

Koniec z podwyżkami cen za energię

To jeden z podstawowych plusów inwestowania w panele fotowoltaiczne. Dzięki zainstalowaniu na swoim dachu systemów solarnych, unikasz corocznych wzrostów cen za energię elektryczną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z roku na rok ceny za prąd wzrastają i niestety, wzrastać będą. Zabezpieczeniem przed podwyżkami jest poszukiwanie alternatywnych źródeł energii. Energia ze słońca, jest energią całkowicie darmową, dlatego z łatwością możesz zredukować swoje rachunki za prąd do 0 złotych miesięcznie. Jedynym kosztem, ponoszonym przez Ciebie będzie koszt przesyłowy, który wynosi około 20 zł miesięcznie. Po co płacić dostawcy prądu, skoro sam możesz nim być? Pieniądze, które wpłacałbyś miesięcznie na konto operatora energetycznego, wpłać na swoje konto oszczędnościowe i inwestuj w swoją przyszłość.

Zwiększenie wartości nieruchomości

Zwiększenie wartości nieruchomości dzięki panelom fotowoltaicznym jest zaletą, o której często zapominamy. Panele słoneczne są już coraz częściej standardowym wyposażeniem nowo powstających domów. Energia ze słońca to przecież praktycznie zerowe opłaty za prąd – na dłuższą metę może się okazać, że nasz dom przynosi korzyści finansowe. Pamiętaj także, że panele fotowoltaiczne mogą podwyższyć cenę nieruchomości w przypadku jej sprzedaży – może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zwrot kosztów inwestycji w fotowoltaikę

Dużo osób jest przekonanych, że instalacja fotowoltaiczna jest drogim przedsięwzięciem i nie opłaca się w ich gospodarstwie domowym. Przyglądając się sprawie jednak nieco bliżej, koszty wcale nie będą tak wysokie. Jeśli zdecydujesz się na niskoprocentowy kredyt panele fotowoltaiczne, miesięcznie będziesz płacić ratę niższą niż dotychczasowe rachunki za prąd. Inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się po około 10 latach ich użytkowania. Przy posiadaniu domowej elektrowni opłata za prąd nigdy się nie zmieni – po 10 latach inwestycja będzie się tylko zwracać.

Niezależność energetyczna

Zainstalowanie paneli słonecznych na dachu pozwoli Ci skorzystać z domowego systemu przechowywania energii. To rozwiązanie, które umożliwia magazynowanie jej na przyszłość i użycie bez względu na słońce! Właśnie dzięki Twojej prywatnej mikroelektowni na dachu, jesteś niezależny energetycznie od dostawców prądów. Istnieje też możliwość instalacji systemu off-grid, czyli paneli słonecznych z akumulatorem, który pozwoli Ci na przechowywanie energii na nagłą sytuację. 

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.