Fotowoltaika z montażem czy bez?

Fotowoltaika z montażem czy bez?

Na pewno zastanawialiście się nie raz nad tym, co bardziej się opłaca. Podpisać umowę z firmą, która dostarczy i zamontuje nam panele, czy kupić zestaw fotowoltaiczny, a następnie podjąć się montażu samodzielnie? Spróbujemy przedstawić Wam plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Na końcu sami podejmiecie decyzję o tym, które rozwiązanie będzie dla Was bardziej korzystne.

Montaż fotowoltaiki we własnym zakresie

Nie ukrywamy, największym plusem montażu fotowoltaiki jest oszczędność pieniędzy. Zakup zestawu do samodzielnej instalacji będzie dla was tańszy o mniej więcej 25-30% w porównaniu do zakupu paneli z montażem. Kolejnym plusem jest termin instalacji. W Polsce cały czas trwa „boom” na fotowoltaikę. Przez to terminy niektórych realizacji mogą ulec wydłużeniu. Jeżeli zależy wam na czasie i montażu na „już”, montaż we własnym zakresie jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy, aby podczas samodzielnego montażu nie zapomnieć o kilku ważnych czynnikach:

- położenie dachu i jego nachylenie w stosunku do słońca
- zacienienie
- infrastruktura w okolicy budynku, która w przyszłości może się rozwinąć

Niedopatrzenia w tym obrębie mogą spowodować, że wasza instalacja fotowoltaiczna nie będzie pracowała na 100% swoich możliwości.
Na koniec pozostaje jeden „haczyk”. Instalacja zostanie odebrana i przyłączona do sieci pod warunkiem, że instalator posiada odpowiednie uprawnienia budowlane pozwalające na projektowanie i instalację sieci elektrycznych.
Jeżeli zdecydujecie się na samodzielny montaż, to mamy dla Was dobrą informację! Gotowe zestawy fotowoltaiczne kupicie w naszym Centrum Dystrybucji Fotowoltaiki. Dzięki temu zaoszczędzicie choć odrobinę czasu, który poświęcilibyście na zamawianie poszczególnych części potrzebnych do instalacji.

Opcja z montażem fotowoltaiki przez firmę

Jest to opcja, którą polecamy przede wszystkim osobom bez doświadczenia. Pamiętajmy, że oprócz wiedzy o elektryce, montaż paneli w większości przypadków wiąże się z pracą na wysokości. Bez doświadczenia łatwo o uszkodzenie naszej fotowoltaiki, niepoprawny montaż oprzyrządowania, a także istnieje większe ryzyko wypadku. Niepoprawne zamocowanie paneli fotowoltaicznych może wiązać się także z dużymi stratami finansowymi. Panel może nam się zsunąć z dachu podczas prac. Sporym ryzykiem jest także silny wiatr, który z łatwością może zdmuchnąć panele z dachu. Wtedy oprócz uszkodzenia paneli ryzykujemy uszkodzeniem osób i mienia jeżeli w pobliżu są inne budynki.
Decydując się na opcję kupna fotowoltaiki z montażem to także pewność gwarancji na wszystkie elementy instalacji. W sytuacji gdy podczas montażu panel zostanie uszkodzony, jego wymiana obciąży firmę. Jeżeli taka sytuacja wystąpi podczas samodzielnego montażu fotowoltaiki musimy liczyć się z zakupem nowego elementu.

Podsumujmy - co bardziej się opłaca?

Jeżeli macie uprawnienia, jesteście pewni swoich umiejętności i wiecie jak poprawnie zamontować fotowoltaikę w swoim domu, opcja samodzielnego montażu jest świetnym rozwiązaniem. Zapewni Wam ono sporo oszczędności i… SATYSFAKCJI!

W innej sytuacji zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. W ten sposób unikniecie:

- ryzyka wypadku podczas pracy na wysokości,

- zagwarantujecie sobie poprawny montaż instalacji pod kątem mocowania do dachu i podłączenia do instalacji elektrycznej,

- nie będziecie musieli się martwić, że z powodu błędu w podłączeniu utracicie gwarancję na poszczególne elementy zestawu fotowoltaicznego

Ponadto wszystkie firmy profesjonalnie zajmujące się montażem fotowoltaiki oferują swoim klientom pomoc w uzyskaniu dofinansowania oraz w spełnieniu wszystkich formalności pomiędzy klientem, a dostawcą energii.
Decyzja pozostaje w Waszych rękach. Jednak niezależnie od tego na jaki wariant się zdecydujecie, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem!

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.