Fotowoltaika w nowym domu

Fotowoltaika w nowym domu

Budowa domu musi być przemyślana w każdym możliwym aspekcie. Wiąże się ona przecież z różnymi kwestiami finansowymi, czasowymi i logistycznymi, które nie zawsze kończą się razem z budową domu. Rozpoczynając inwestycję powinniśmy wziąć pod uwagę długoterminowość zastosowanych rozwiązań – dom, który budujemy na lata powinien być tani w utrzymaniu i komfortowy w użytkowaniu. Dlatego właśnie jedną z opcji gwarantujących oszczędności jest instalacja fotowoltaiczna – idealne rozwiązanie dla nowych domów.

Co wziąć pod uwagę dla fotowoltaiki w nowym domu?

Ułatwieniem będzie zdecydowanie się na fotowoltaikę jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Dlaczego? Odpowiednie przygotowanie projektów pod montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał paneli słonecznych. Dla jak najlepszych efektów należy wziąć pod uwagę położenie działki, wielkość instalacji fotowoltaicznej, miejsce pod lokalizację systemu oraz ewentualne zacienienia. Dach lub grunt, na którym postawimy instalację fotowoltaiczną nie może być w większej mierze zacieniony przez wysokie drzewa, słupy czy inne budynki – fotowoltaika może okazać się wtedy nieopłacalna.

Dom z panelami fotowoltaicznymi

Projekt domu z uwzględnieniem fotowoltaiki

Projekt domu powinien przede wszystkim zakładać odpowiednią wielkość dachu, jego typ i orientację względem słońca. Dla naszej szerokości geograficznej optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych to 35° na południe – południowa część dachu powinna być w tym wypadku bez dodatkowych okien, komina czy anten telewizyjnych. W projekcie domu w przypadku fotowotlaiki warto uwzględnić także kanał techniczny na przewody, przepust na okablowanie solarne schodzące z dachu oraz miejsce na urządzenia techniczne.

Jak określić moc instalacji fotowoltaicznej?

Dopiero budujemy nasz dom, nie wiemy jeszcze ile energii elektrycznej będziemy zużywać. Czy jest sprawdzony sposób na określenie mocy instalacji fotowoltaicznej, którą chcemy zamontować? Zapotrzebowanie na energię elektryczną pomoże Ci określić nasz konsultant techniczny, który na podstawie projektu domu – jego wielkości i ilości urządzeń energochłonnych, przygotuje odpowiednie prognozy.

Po co fotowoltaika w nowym domu?

To oczywiście niezawodny sposób na niezależność energetyczną i finansową. Dom, który jest samowystarczalny energetycznie to nowoczesna, tania i ekologiczna opcja na długie lata. Pamiętaj, że decydując się na fotowoltaikę w swoim domu, decydujesz się na własną mikroelektrownię, która uniezależni Cię od podwyżek prądu i pozwoli na produkcję czystej, zielonej energii. Fotowoltaika w domu to przede wszystkim gwarancja niskich rachunków i taniej eksploatacji domu na lata.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.