Fotowoltaika w firmie, czyli biznes społecznie odpowiedzialny

Fotowoltaika w firmie, czyli biznes społecznie odpowiedzialny

Każda firma dba o swój pozytywny wizerunek i korzystne postrzeganie jej przez klientów. Coraz więcej osób, wybierając usługodawcę, zwraca uwagę na jego stosunek do środowiska i rozwiązania ekologiczne, które wykorzystuje. W tym może pomóc instalacja paneli fotowoltaicznych i wykorzystywanie energii słonecznej. Co jeszcze panele solarne powiedzą o Twojej firmie?

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Termin ten pojawia się w naszej przestrzeni coraz częściej, a oznacza nic innego jak odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo i środowisko¹. Zgodnie z tą ideą, firmy i organizacje powinny działać przejrzyście i etycznie, mając wpływ na zrównoważony rozwój i zdrowie społeczeństwa. Wprowadzenie do firmy polityki społecznej odpowiedzialności biznesu może przynieść jej wiele korzyści. Będzie to przede wszystkim wzrost zainteresowania klientów i inwestorów, a także zwiększenie lojalności. Wszystko to przekłada się oczywiście na wzmocnienie wizerunku i kształtowanie pozytywnego PR firmy. Budowanie dobrych relacji z otoczeniem, dbanie o środowisko i bycie odpowiedzialnym za swoje działania, to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu.

Jak być społecznie odpowiedzialnym dzięki fotowoltaice?

Można by się zastanawiać, co ma jedno do drugiego. Chociaż może to być niewidoczne na pierwszy rzut oka, jednym z narzędzi realizacji odpowiedzialnego biznesu jest ograniczanie emisji, zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Zastanów się ile Twoja firma może produkować dwutlenku węgla. Samo branie prysznica to emisja dwutlenku węgla na poziomie 182 kg rocznie! Dzięki fotowoltaice możesz wziąć odpowiedzialność za działania swojej firmy i ograniczyć jej negatywny wpływ na środowisko. Instalacja o mocy 1 kWp to aż 800 kg CO2 mniej rocznie. Jednym z celów zrównoważonego rozwoju są działania w dziedzinie klimatu. Instalacja fotowoltaiczna w firmie jest zatem nie tylko sposobem na obniżenie rachunków, ale także reakcją na zmiany klimatu i szkodliwy wpływ paliw kopalnianych na środowisko.

Co zyska firma instalując panele fotowoltaiczne?

Inwestując w systemy fotowoltaiczne budujemy wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie, przyjaznej środowisku i idącej z duchem czasu. Tego typu działanie działa na korzyść kilku stron – przedsiębiorstwa, środowiska i klientów firmy. Obecnie klienci są osobami świadomymi i coraz częściej szukają firm, których działania są zgodne z ich sumieniem – dotyczy to również ekologii. Coraz rzadziej sięga się po produkty, które wytwarzane są przez przedsiębiorstwa nie biorące odpowiedzialności za swoje działania. Oczywiście oprócz działań wizerunkowych, panele fotowoltaiczne są sposobem na optymalizację kosztów prowadzenia działalności. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych możesz zredukować wydatki swojej firmy od 50% do nawet 80%. Instalacja paneli słonecznych w firmie może być nie tylko drogą do obniżenia kosztów działalności, ale także inwestycją w przyszłość. Dzięki ostatniej nowelizacji ustawy OZE, jako przedsiębiorca będziesz mieć możliwość gospodarowania nadwyżką zgromadzonej energii, co zwiększy jeszcze bardziej oszczędności. Fotowoltaika dla firm, to po prostu doskonała inwestycja!

 

¹Źródło: http://odpowiedzialnybiznes.pl/

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.