Fotowoltaika - Redukuj, Inwestuj, Zarabiaj

Fotowoltaika - Redukuj, Inwestuj, Zarabiaj

Fotowoltaika nazywana jest często energią przyszłości. Nie dziwi to, biorąc pod uwagę liczne zalety inwestowania w fotowoltaikę, które są niepodważalne. Coraz więcej osób wie o nich, dlatego inwestowanie w słoneczną energię stało się nie tylko mądre, ale również modne! Ty również zastanawiasz się nad zainwestowaniem w fotowoltaikę? Poznaj trzy kroki, które utwierdzą Cię w tej decyzji.

Redukuj

Jeśli nie zmienimy naszych nawyków, w 2050 roku skończy się świat jaki znamy. Co możesz zrobić, żeby do tego nie doszło? Oczywiście – jeśli chcemy zmienić świat, musimy zacząć od siebie. Jeśli chodzi o ochronę środowiska dobrym krokiem jest pójście w kierunku korzystania z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). W Unii Europejskiej od jakiegoś czasu powstał nacisk na działania proekologiczne, związane również ze zmniejszeniem niskiej emisji, która zatruwa powietrze i oddziałuje na efekt cieplarniany. Zmiana nawyków energetycznych, która wpłynie na redukcję szkodliwych gazów i pyłów to krok, który możesz osiągnąć dzięki zainwestowaniu w panele fotowoltaiczne. Redukując emisję dwutlenku węgla troszczysz się o nasze otoczenie i ratujesz przyszłe pokolenia.

Inwestuj

Montaż paneli fotowoltaicznych to inwestycja w przyszłość. I to daleką przyszłość, w której skutki odczujesz Ty, ale również przyszłe pokolenia, które po sobie zostawisz. Fotowoltaika to inwestycja finansowa, ale również ekologiczna. Biorąc po uwagę pierwszy aspekt warto zauważyć, że przeciętna instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym zwraca się maksymalnie po dziesięciu latach. Jednak przy rosnących cenach energii i dofinansowaniach, jakie zaplanowane są w Polsce do minimum 2030 roku, ten czas może być nawet krótszy. Biorąc pod uwagę czas działania paneli słonecznych, który określa się co najmniej na 25 lat, inwestycja może zwrócić się prawie trzykrotnie! Ponadto jest to inwestycja ekologiczna, a więc taka, która pomoże przyszłym pokoleniom funkcjonować korzystając z dóbr, jakie oferuje nam natura.

Oszczędzaj


A nawet zarabiaj, dzięki swoim oszczędnościom! Fotowoltaika pozwala Ci zyskać pieniądze głównie dzięki niższym rachunkom za prąd. Często jest ona bardziej opłacalną inwestycją, niż wpłacenie oszczędności na lokaty bankowe. Należy jednak pamiętać o tym, że zyski, które przyniesie instalacja fotowoltaiczna zależą w dużej mierze od energii słonecznej. Na szczęście, obalając jednocześnie powszechny mit, możemy śmiało powiedzieć, że fotowoltaika opłaca się w naszym położeniu geograficznym. Oczywiście, wiele zależy również od montażu paneli słonecznych. Należy zadbać o to, aby były dobrze usytuowane względem Słońca, a wielkość instalacji była odpowiednio dopasowana do potrzeb naszego domu. Dlaczego to takie ważne? Zbyt duża lub zbyt małą instalacja fotowoltaiczna może nie spełnić naszych oczekiwań tak dobrze, jak produkt „szyty na miarę”. Za mała moc instalacji nie pozwoli nam zredukować rachunków do najniższej wartości, ponieważ i tak będzie trzeba część energii odkupić od elektrowni. Z kolei nadmiar energii przy zbyt dużej instalacji będzie oddawany do elektrowni, co nie przyniesie żadnych korzyści prosumentom. Aby zneutralizować ryzyko źle dobranej instalacji fotowoltaicznej należy powierzyć jej zaprojektowanie profesjonalistom. Bo w końcu po co płacić dostawcy prądu, skoro sam możesz nim być? Ceny prądu stale rosną, ale bycie właścicielem swojej własnej mikroelektrowni rozwiązuje ten problem. Ciesz się swoją instalacją fotowoltaiczną, zredukuj rachunki za prąd prawie do 0 zł, a pieniądze, które wpłacałbyś miesięcznie na konto operatora energetycznego, wpłać na swoje konto oszczędnościowe,bez zmartwień o rachunki.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.