Fotowoltaika dla domu Zielona Góra

Fotowoltaika dla domu Zielona Góra

Fotowoltaika to rozwiązanie dla domów, małych i dużych przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych czy spółdzielni mieszkaniowych. W Europie i w Polsce najczęściej spotyka się ją jednak jako źródło energii dla gospodarstw domowych. Przeczytajcie dlaczego instalacja fotowoltaiczna jest doskonałym źródłem energii dla Twojej nieruchomości.

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę w swoim domu?

Zalet fotowoltaiki jest wiele! Nie bez powodu staje się ona coraz popularniejszym wyborem przy wybieraniu źródła domowej energii. Ekologiczne zalety fotowoltaiki opierają się o jej najważniejsze cechy, takie jak to, że energia fotowoltaiczna jest:

- odnawialna – w praktyce oznacza to, że korzystając z niej nie nadwyrężamy pokładów nieodnawialnych źródeł energii. Przykładem takiego źródła jest węgiel, co do którego przewiduje się, że skończy się za kilkadziesiąt lat.

- zrównoważona – zaspokajając swoje potrzeby na energię nie narażamy przyszłości następnych pokoleń. Energii słonecznej nie zabraknie prawdopodobnie nigdy, a korzystając z niej nie zużywamy jej pokładów.

- czysta – ekologia to ważny aspekt w temacie fotowoltaiki. Korzystanie z paneli fotowoltaicznych sprawia, że emisja CO2 i pyłu PM10 jest zerowa w przeciwieństwie do większości nieodnawialnych źródeł

- dostępna – czyli na wyciągnięcie ręki dla każdego! Obecne technologie i rozwiązania pozwalają na instalacje i dobór mocy na każde potrzeby

- opłacalna finansowo – inwestycja zwraca się nawet w ciągu 4 lat. Zerowe rachunki za prąd, dofinansowania na start i długa żywotność paneli pozwolą na zachowanie co miesiąc sporej kwoty w Twojej kieszeni.

Dobór paneli fotowoltaicznych

Każdy, kto decyduje się na zakup i montaż fotowoltaiki dla swojego domu staje przed pasmem wyborów: mocy, położenia, ilości paneli i wielu innych opcji. W RM Solar w tych i innych decyzjach pomogą nasi specjaliści. Zrobią wszystko, aby Twoja historia z OZE rozpoczęła się bezboleśnie oraz korzystnie dla Ciebie i Twojego portfela. Jednak abyś mógł podjąć w pełni świadomie decyzję w swojej inwestycji, wyjaśnimy Ci od czego zależą parametry instalacji w Twoim domu.

Moc paneli

Najłatwiej można ją określić na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd (najlepiej z roku poprzedzającego datę instalacji). Ważna jest analiza rachunków za cały rok, nie za miesiąc, ponieważ na takiej jednostce właściciel instalacji fotowoltaicznej rozlicza się z zakładem energetycznym. Na podstawie analizy rachunków możemy określić optymalną moc instalacji fotowoltaicznej dla naszego domu. Zgodnie z systemem opustów dla instalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci prosument może odebrać 0,8 kWh, w przypadku instalacji o mocy 10-50 kW rozliczenie odbywa się w stosunku ilościowym 1 do 0,7 kWh. Co dzieje się z resztą energii, jeśli wyprodukujemy jej za dużo? Możemy korzystać z niej jeszcze w następnym roku rozliczeniowym! Jeśli tego nie zrobimy – zostanie ona wykorzystana przez zakład energetyczny.
Nieco trudniejszą sytuacją jest dobieranie mocy instalacji dla nowego domu. W takim przypadku ciężko jest określić, ile energii faktycznie pochłoną potrzeby domowe. Dla nowo wybudowanych domów można określić szacowaną moc zużycia na podstawie informacji o ilości domowników i rodzaju urządzeń pobierających energię. Gdy po instalacji moc okaże się za mała – istnieje możliwość rozbudowy! W dobraniu mocy instalacji nawet dla nowo wybudowanych domów pomogą nasi specjaliści.

Miejsce instalacji fotowoltaicznej dla domu

Pierwszym podziałem, który jest kluczowy przy umieszczeniu instalacji fotowoltaicznej jest to, czy ma być ona zamontowana na dachu domu czy na gruncie przy nim. Możliwości instalacyjne, na które składa się między innymi wielkość dachu, nasłonecznienie, możliwość ekspozycji w stronę południową, kąt nachylenia dachu, jakość więźby dachowej dają nam w rezultacie odpowiedź, gdzie najlepiej zainstalować panele fotowoltaiczne.

Dobra alternatywa dla domu

Jak już pewnie zauważyłeś – fotowoltaika to szeroki temat. Baza wiedzy, jaką trzeba dysponować jest obszerna. Dlatego przy instalacji najlepiej zaufać profesjonalistom. W dobie rosnącego zużycia energii elektrycznej, jak również rosnących jej cen warto pomyśleć o korzystaniu z alternatywnych bardziej opłacalnych źródeł energii. Przede wszystkim mamy tu na myśli energię pochodzącą ze słońca!. Jeśli chcesz zainwestować w energię przyszłości – skontaktuj się z nami. Porozmawiajmy o instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.