Fotowoltaika 6 kW czy 10 kW

Fotowoltaika 6 kW czy 10 kW

Na pytanie jaką moc powinna posiadać nasza fotowoltaika 6 kW czy 10 kW najprościej odpowiedzieć… To zależy. Dla większości gospodarstw domowych fotowoltaika o mocy 6kW powinna być w zupełności wystarczająca i w pełni zaspokajać potrzeby mieszkańców pod kątem produkcji prądu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie naszego zapotrzebowania na prąd jest przejrzenie dotychczasowych rachunków za energię.

Dokładny wywiad z inwestorem

Kolejną istotną sprawą podczas wyboru mocy fotowoltaiki jest planowane zużycie prądu. Czasem jest tak, że na daną chwilę instalacja fotowoltaiki 6 kW może być w zupełności wystarczająca. Jeżeli jednak mamy w planach np. montaż pompy ciepła, która zużywa całkiem sporo prądu, powinniśmy te plany włączyć do projektu instalacji fotowoltaicznej. Pompa ciepła to jednak nie jedyny czynnik, który może przeważyć o zakupie mniejszej lub większej instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika to także doskonałe źródło ładowania aut elektrycznych. Decydując się na zainstalowanie własnej stacji ładującej również powinniśmy mieć na uwadze zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Jak obniżyć zapotrzebowanie na prąd?

Przede wszystkim, żeby obniżyć zapotrzebowanie na energię elektryczną powinniśmy korzystać z niej z rozwagą. Najprostsze czynności takie jak wyłączanie światła czy sprzętów elektronicznych w pomieszczeniach w których nie przebywamy mogą przynieść nam sporo korzyści. Zastanówmy się także nad wymianą sprzętów. Nowe pralki, telewizory czy lodówki są konstruowane w taki sposób, aby pobierały jak najmniej prądu.

Myślcie przyszłościowo

Jak widać powyżej wybierając moc fotowoltaiki nie powinniśmy skupiać się jedynie na tym co tu i teraz, ale powinniśmy myśleć o tym co mamy w planach. Jeżeli okaże się, że wybierzemy instalację 6 kW, a później dokupimy do naszego domu urządzenia, które są energochłonne, to inwestycja w fotowoltaikę, choć nadal opłacalna, będzie zwracała się dłużej. Nasi specjaliści chętnie się z Wami spotkają i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu pomogą dobrać najbardziej optymalną fotowoltaikę do Waszych potrzeb.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.