Energetyczny bonus na wiosnę

Energetyczny bonus na wiosnę

               

Wiosna i lato to czas długich jasnych i ciepłych wieczorów, kiedy chętnie spędzamy czas na tarasie i w przydomowych ogrodach. Częściej rezygnujemy ze sztucznego światła, a internet czy telewizję zamieniamy na książkę, którą delektujemy się na leżaku. Mogłoby się wydawać, że wiosenno-letni tryb życia wymaga mniejszej ilości prądu. Nie daj się zwieść, to tylko pozory.

Gdy wiosenno-letni sezon w pełni, życie przenosi się na taras i do ogrodu. Rzecz jasna kuszące jest to tylko wtedy, gdy nasze podwórka i ogrody są zadbane, kuszą widokiem wypielęgnowanej zieleni, pięknie przyciętych żywopłotów i skoszonej trawy. Porządny trawnik wymaga nie tylko nakładu czasu, ale również energii elektrycznej. Gdy do kosiarki dodamy jeszcze pracę wertykulatora, kultywatora, trymera do roślin czy podkaszarki okazuje się, że zapotrzebowanie na energię robi się całkiem spore. Właśnie tu z pomocą przychodzi energia z paneli. Do alternatywnych sposobów pielęgnacji ogrodu, czyli przy użyciu urządzeń spalinowych nie zachęcamy. Stawiamy na ekologię i funkcjonalność. Urządzenia zasilane energią elektryczną są ciche, lżejsze, nie wytwarzają spalin, a modele nowszej generacji nie uprzykrzają życia sąsiadom. Jeśli męczą nas długie kable, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z narzędzi zasilanych ogniwami akumulatorowymi z ładowarką w komplecie lub wbudowaną w urządzenie. Jeśli masz ambicje stworzyć piękną, zachęcającą do zabaw i relaksu zieloną przestrzeń przy domu, pamiętaj, że energia z paneli jest Twoim sprzymierzeńcem.

Restauracja pod chmurką

Wiosna i lato to ulubiony czas miłośników grilla. Amatorzy potraw z rusztu działają już nawet na plażach czy w parkach. Grill na tarasie czy w przydomowym ogrodzie to standard. Z coraz większą ochotą sięgamy po te elektryczne, które z powodzeniem mogą być zasilane energią z paneli. Nie musimy popisywać się przy nim swoimi harcerskimi umiejętnościami wskrzeszania ognia. Grill elektryczny spełnia swoją funkcję dzięki metalowym płytom, które nagrzewają się przy pomocy grzałek elektrycznych. Wystarczy podłączyć go do źródła zasilania i ustawić poziom rozgrzania, by wyczarować kurczaka w ziołach, grillowane warzywa czy rozpływający się w ustach ser halloumi. Korzystając z energii z paneli możemy być pewni, że po sezonie na grillowanie, rachunki za prąd nie uderzą nas po kieszeniach. Nawet jeśli ogrodowym przyjęciom będzie towarzyszyć blask elektrycznych lampionów i modnych girland z żarówek, które nadają wyjątkowy charakter naszemu ogrodowi. Jeśli dodać do tego bulgoczące podświetlane jacuzzi, pracę sprzętu grającego czy projektora, dzięki któremu oglądamy mecze i filmy pod chmurką, zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie. Jeśli nie chcemy, by rachunek za energię elektryczną przyprawił nas o zawrót głowy, warto zainwestować w fotowoltaikę. Szybko poczujemy różnicę.

Fotowoltaika – inwestycja w oszczędzanie

Mimo, że wiosną i latem znacznie chętniej i częściej przebywamy na dworze, bynajmniej nie wiąże się to z mniejszym zużyciem energii. Potrzebujemy jej równie bardzo, jest tylko spożytkowana w inny sposób. Energia z paneli to idealny wybór dla tych, którzy nie lubią przepłacać za to lubią zaplanować wydatki i skalkulować koszty. Jednorazowa inwestycja w panele fotowoltaiczne na pewno się zwróci. Istotnym aspektem przemawiającym za energią z paneli jest również niezależność. Zaopatrzeni w fotowoltaikę właściciele domów nie muszą już polegać na dystrybutorach prądu, przejmować się windowaniem cen czy podwyżkami. Gdy media informują o kolejnych wzrostach cen za prąd, możemy spać spokojnie. Energia z paneli to nie tylko komfort codziennego korzystania z urządzeń elektrycznych, ale przede wszystkim spokój ducha i niezależność.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.