Dofinansowania na fotowoltaikę 2021

Dofinansowania na fotowoltaikę 2021

Dofinansowania na fotowoltaikę to bardzo rozległy temat. Aby być na bieżąco powinniśmy śledzić nie tylko ogólnokrajowe programy rządowe, ale także powinniśmy trzymać rękę na pulsie i obserwować programy regionalne. Jak wiemy niezwykłą popularnością cieszył się program „Mój Prąd”, którego drugi nabór zakończył się 6 grudnia 2020 roku. Program ten będzie kontynuowany w 2021 roku. Co więcej ma zostać nawet rozszerzony o instalację stacji ładowania pojazdów czy zakupu pompy ciepła.
Kolejną opcją na zwrot inwestycji jest odpisanie kosztów instalacji fotowoltaicznej w zeznaniu rocznym. Rząd przewidział ulgę podatkową w wysokości do 10 tysięcy złotych. Jeżeli tylko dochody wam na to pozwalają instalacja fotowoltaiczna może być znacznie tańsza niż to przewidywaliście.

Dotacje dla firm

W województwie lubuskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 do 39 beneficjentów trafi 57 milionów złotych na realizację projektów dotyczących OZE. Przewidujemy, że nie będzie to jedyny program, który umożliwi firmom uzyskanie dotacji na fotowoltaikę i z niecierpliwością czekamy na najświeższe informacje dotyczące tego tematu.

Pożyczka na fotowoltaikę z niskim oprocentowaniem

W ramy dotacji możemy również wpasować pożyczki bankowe specjalnie przygotowane dla osób, które chcą zainwestować w zieloną energię. Dzięki takim „zielonym” kredytom rozłożymy swoją inwestycję w czasie, dzięki czemu będziemy mieli gotówkę na inne wydatki lub inwestycje a sama rata i oprocentowanie sprawią, że za kredyt nie przepłacimy i nie uszczuplimy znacząco naszego miesięcznego budżetu.

OZE i Unia Europejska

W ramach walki z globalnym ociepleniem UE od lat przekazuje krajom członkowskim środki na  popularyzowanie odnawialnej energii. Dzięki temu powstają programy, które wspierają finansowo osoby indywidualne oraz firmy. Patrząc na determinację organów unijnych w odchodzeniu od węgla możemy spodziewać się, że przynajmniej jeszcze przez jakiś czas środków i dotacji nie zabraknie. Jedyne co, to musimy dokładnie śledzić najnowsze informacje płynące między innymi z urzędów marszałkowskich w swoim województwie, żeby nie przegapić żadnego dofinansowania lub pożyczki na OZE!

Jak widać sposobów na finansowanie i dofinansowywanie fotowoltaiki jest wiele. Obecnie wiele dofinansowań pozwalało pokryć znaczną część wydatków związanych z fotowoltaiką, dzięki czemu nowi użytkownicy mogą odetchnąć z ulgą. Ponadto w dokumentacji, która wymagana jest przy składaniu wniosków o różnego rodzaju świadczenia finansowe pomogą Ci nasi specjaliści. Chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnych możliwościach finansowania fotowoltaiki? Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.