Dla kogo fotowoltaika?

Dla kogo fotowoltaika?

Komu opłaci się montaż paneli fotowoltaicznych? Na jakiej powierzchni najlepiej instalować systemy słoneczne? Czy fotowoltaika to rzeczywiście opcja tylko dla najbogatszych? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym wpisie.

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika to przede wszystkim rozwiązanie, które ma służyć oszczędzaniu i inwestowaniu w przyszłość. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, Twój dom może być sposobem na uniezależnienie się od zmian cen za energię elektryczną oraz zredukowanie rachunków do zera złotych. Jakie korzyści niesie ze sobą montaż paneli fotowoltaicznych na dachu Twojego domu?

  • Własna mikroelektrownia

Mikroelektrownia na dachu Twojego domu to inwestycja w przyszłość. Nie tylko zwiększasz wartość rynkową swojej nieruchomości, ale także podejmujesz ważną decyzję o oszczędzaniu. Przy posiadaniu domowej elektrowni opłata za prąd nigdy się nie zmieni – po 10 latach inwestycja będzie się tylko zwracać. Redukuj rachunki za prąd do 0 zł, a zaoszczędzone pieniądze wpłać na swoje konto oszczędnościowe. W Twoim domowym budżecie nie zmieni się tak naprawdę wiele – zamiast wpłacać pieniądze operatorowi, przelewaj je na swoje konto oszczędzając. Co istotne, przeciętna instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym zwraca się maksymalnie po dziesięciu latach. Przy rosnących cenach energii, ten czas może być nawet krótszy. Pamiętaj także o możliwości magazynowania wytworzonego prądu z paneli fotowoltaicznych, który możesz wykorzystać w każdym innym czasie!

  • Fotowoltaika tylko dla bogatych?

To stereotyp, który krąży od bardzo dawna. Kiedyś rzeczywiście instalacja paneli słonecznych mogła wiązać się z dużymi kosztami. Obecnie jednak, koszty instalacji fotowoltaiki są znacznie. Dodatkowo, istnieje wachlarz opcji, który pozwala maksymalnie obniżyć koszty montażu systemów fotowoltaicznych. Banki oferują specjalne kredyty na instalację odnawialnych źródeł energii, pieniądze możesz uzyskać z programów rządowych, a także przysługiwać Ci będzie ulga podatkowa. Niewielki koszt, wielka inwestycja w przyszłość.

Sprawdź program Mój Prąd i zainstaluj własną fotowoltaikę!

  • Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?

To bardzo proste pytanie! Panele fotowoltaiczne możesz zamontować praktycznie wszędzie! Dach płaski, dach skośny, grunt – do każdego miejsca dopasujemy odpowiedni rodzaj montażu. Tak naprawdę, konstrukcja dachu nie ma znaczenia. Najważniejszym czynnikiem przy montażu paneli solarnych jest kąt ich ustawienia. Przy płaskich dachach konieczne jest wykonanie dodatkowej konstrukcji, która będzie wspierać panele i ustawi je pod właściwym kątem. Nie musisz martwić się też o czyszczenie i serwis paneli – ewentualne zabrudzenia usuwane są naturalnie przez deszcz. Panele słoneczne są raczej bezobsługowe, a serwis zdarza się sporadycznie. Zainstalowane instalacje fotowoltaiczne działają tak naprawdę 30 lat bez obsługi!

Sprawdź naszą ofertę dla gospodarstw domowych i zainwestuj w zieloną energię.

fotowoltaika dla domku jednorodzinnego

Fotowoltaika dla firm

W prowadzeniu własnego biznesu ważna jest optymalizacja jego kosztów. Biorąc pod uwagę, że ceny prądu z roku na rok wzrastają, warto poszukać oszczędności właśnie w opłatach za energię elektryczną. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych możesz zredukować wydatki swojej firmy od 50% do nawet 80%. Obniżenie rachunków to jednak nie jedyna zaleta z instalacji paneli fotowoltaicznych.

  • Korzyści finansowe

Niższe rachunki za prąd to jedno. Instalacja paneli fotowoltaicznych to też niezależność od zewnętrznych dostaw prądu – Twoja firma jest w stanie sama zaspokoić znaczną część swoich potrzeb energetycznych. Instalacja fotowoltaiczna to gwarancja nawet 40 lat niezależności! Dodatkowo, jako prosument masz możliwość samodzielnego zarządzania wytworzoną energią. Możesz ją zużyć, zmagazynować lub odsprzedać, a to oznacza . Panele podnoszą także wartość nieruchomości i Twojej firmy. Odpowiedniego wsparcia finansowe od podmiotów zewnętrznych i ulga termomodernizacyjna na instalację paneli słonecznych zwiększą jeszcze bardziej oszczędności!

  • Biznes odpowiedzialny społecznie

Inwestycja w panele słoneczne to także inwestycja w wizerunek swojej firmy. Przedsiębiorstwa, które są świadome sytuacji klimatycznej naszej planety i starają się ją poprawić, postrzegane są niesamowicie pozytywnie. Taka postawa przyjazna środowisku bardzo często jest jednym z czynników, które pomagają podjąć klientom decyzję o wyborze firmy.

Chcesz pójść o krok naprzód ze swoją firmą? Sprawdź ofertę fotowoltaiki dla biznesu. 

fotowoltaika dla firmy

Fotowoltaika dla rolnictwa

Coraz więcej gospodarstw rolnych może pochwalić się posiadaniem paneli fotowoltaicznych. Odnawialne źródła energii to zdecydowanie przyszłość rolnictwa.

  • Mniejsze koszty prowadzenia gospodarstwa

Dzięki takim rozwiązaniom, gospodarstwo rolne może być niezależnie energetycznie dzięki wytwarzaniu swojego prądu z energii słonecznej. Ilość produkowanej energii zależeć będzie tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb na farmie. Mniejsze użycie prądu to mniejszy rachunek za energię elektryczną. To, co oszczędzisz, możesz zainwestować w swoje gospodarstwo. Istotną cechą fotowoltaiki jest fakt, że to inwestycja długoterminowa – nawet 30 lat możesz korzystać z własnego prądu. Co ważne, przez 15 lat przysługuje Ci  25% ulgi inwestycyjnej. Możesz także obniżyć swój podatek rolny. Przysługuje Ci także dofinansowanie z programu Agroenergia.

  • Ekologiczna farma

Gospodarstwa rolne kojarzą się z ekologią, pokaż że naprawdę tak jest. Zielona energia to energia przyszłości! Dzięki instalacji odnawialnych źródeł energii jesteś przyjazny środowisku i inwestujesz w swoją przyszłość. Zmiany klimatu mogą znacząco wpłynąć na Twoje gospodarstwo i potencjalne zyski. Ratuj klimat póki możesz, zainstaluj panele słoneczne i ogranicz zużycie paliw kopalnianych.

fotowoltaika w gospodarstwie rolnym


Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.