Co zyskasz, instalując panele fotowoltaiczne

Co zyskasz, instalując panele fotowoltaiczne

Montaż paneli fotowoltaicznych to nie tylko niskie koszty energii. Dowiedz się, co zyskasz, decydując się na mikroinstalację w domu lub w firmie.

Niższe rachunki

Numer jeden na liście zalet paneli słonecznych. Instalacja fotowoltaiczna to darmowy prąd ze słońca. Po przyłączeniu do sieci energetycznej jedyny koszt, jaki ponosisz to miesięczna opłata stała i ewentualna opłata zmienna za zużytą energię, którą pobrałeś z sieci energetycznej. Jeśli posiadana liczba paneli jest w stanie pokryć całe zapotrzebowanie, Twój rachunek co miesiąc będzie wynosił jedynie kilkanaście złotych opłaty stałej.

Warto wiedzieć, że instalację fotowoltaiczną można odliczyć od podatku, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej. Możesz także wziąć udział w rządowym programie Mój Prąd i otrzymać dofinansowanie. Dodatkowym zyskiem jest skorzystanie z usługi net meteringu.

Sprzedaż energii w ramach net meteringu

Zgodnie z Ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii z dnia 19 lipca 2019 r. właściciel paneli fotowoltaicznych może skorzystać z tzw. net meteringu. Net metering (opomiarowanie netto) to usługa bilansująca ilość energii wyprodukowanej i oddanej do sieci przez prosumenta, czyli producenta i konsumenta energii elektrycznej, z ilością prądu, którą pobrał z sieci. Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, wytworzoną nadwyżkę prądu można oddać i odebrać za darmo, np. gdy panele wytworzą za mało energii w pochmurne dni. Na naszym blogu pisaliśmy już o podłączaniu instalacji fotowoltaicznej.

Rozliczenie usługi net meteringu następuje w cyklu rocznym w stosunku 1 do 0,8 – właściciel mikroinstalacji o mocy elektrycznej do 10 kW może wykorzystać 80% oddanej energii za darmo. W przypadku mikroinstalacji o mocy 10-50 kW jej ilość spada do 70%.

Niezależność energetyczna

Panele fotowoltaiczne to nie tylko niższe lub zerowe opłaty za prąd. To także całkowita niezależność energetyczna od sytuacji na rynku energetycznym i ewentualnego kryzysu gospodarczego. Własna mikroinstalacja zawsze dostarczy energię do domu lub firmy, podtrzymując pracę niezbędnych urządzeń. Nie musisz martwić się podwyżkami cen przez ok. 25 lat ani potencjalnymi przerwami w dostawie prądu.

Wyższa wartość nieruchomości

To inwestycja w przyszłość. Montaż paneli zwraca się po maksymalnie 10 latach, ale ich obecność trwale podnosi cenę domu. Dlatego wybierając instalację fotowoltaiki, możesz nawet na niej zarobić. Nieruchomości z własnymi panelami energetycznymi są atrakcyjniejsze dla potencjalnego kupca, który dostrzega korzyści z posiadania własnej mikoinstalacji.

Dbałość o środowisko

Obecność paneli PV nie ingeruje w środowisko naturalne i nie wyrządza żadnych szkód w przyrodzie. Decydując się na instalację, produkujesz zieloną energię, redukujesz emisję CO2. Krótko mówiąc, chronisz środowisko. W dobie kryzysu klimatycznego każde, nawet najmniejsze działanie, ma ogromny wpływ na świat, w którym żyjemy. Dodatkowo wybierając energię z odnawialnych źródeł, nie wspierasz spalania węgla ani budowy kolejnych elektrowni węglowych.

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy darmową wycenę Twojej instalacji!

RM Solar

NIP 9731048291
REGON 368884867
KRS 0000707360

Skontaktuj się

+48 787 015 330
biuro@rmsolar.pl
ul. Zimna 3
Zielona Góra, 65-707
Copyright 2021, RM Solar.